PO STOPÁCH TRAMPSKÝCH LEGEND

16.12.2014 08:51

Jihočeští trampové nekecají a dělají. A dokonce velmi záslužné věci pro historii trampingu - a nejen Jihočeského. Díky spolupráci s Jihočeským muzeem vydali sličnou publikaci PO STOPÁCH TRAMPSKÝCH LEGEND (13 osobností trampingu na Českobudějovicku). Zvadlo na křest i obálku publikace navrhl a vytvořil Petr Heřman – Pete z T. O. Zlatý klíč, redaktorem knížky je renomovaný historik Mgr. Leoš Nikrmajer z muzea. Třináctku legendárních trampů tvoří:

Bohumil Hanuš - Dědek

František Hobizal - Kukůskůs

Leopold Hofman - Hofík

Karel Jakeš - Kayman

Jan Jirků - Mekky

Robert Lošek - Berta

František Neužil - Frank Pazour

František Procházka

Leopold Sekera - Vlk Samotář

František Straka - Cody Bill

Josef Šindelář - Johny

Zdeněk Valut - Mogul

Stanislav Zíka - Cája

 

Medailonky trampských osobností napsali a fotografiemi ze svých archivů doplnili jihočeští trampové - Rosťa Černý (T. O. Měsíčního svitu poté T. O. Hvězda jihu, dnes T. O. Blanice), Petr Heřman – Pete (T.O. Zlatý klíč), Hanka Hosnedlová (T. O. Zlatá kotva), Pavel Petrách – Ferry (T. O. Hvězda Jihu), Milan Soukup – Chiclets (šerif T. O. Hvězda Šumavy), Martina Sudová a Petr Veselý – Jožin (T. O. Satan).

E-shop publikací Jihočeského muzea je v době od 1. prosince 2014 do 6. ledna 2015 bohužel mimo provoz - z důvodu stěhování knihovny a skladu a tak je v současnosti publikaci možno zakoupit jen v Jihočeském muzeu u vchodu (tam co se prodávají vstupenky) za 60,- Kč.

Vokoun

 

převzato z  www.trampsky-magazin.cz/blog/po-stopach-trampskych-legend-397.html#sthash.iiRqtLG6.dpuf