Wyrňák bude vyprávět o kouzlu smečky

30.09.2014 12:41

 Až měsíc říjen ukrojí prvních pár plátků z úplňku, přivandruje na pulty knihkupectví má nejnovější knížka – Vlčí pouto – s podtitulem Pikareskní román o Bohu a jeho smyslu pro humor.

Je to příběh party dospívajících kluků, která si po svém, tak trochu za hranou zákona „operuje“ v dnešních severních Čechách – do chvíle, než za dramatických okolností potká v krušnohorských lesích tajemnou dívku na útěku z domova. Brzy se totiž ukazuje, že se nepotkali jen s ní, ale i s tím, co vyvolala svou podivnou, s magií si pohrávající vzpourou proti odcizenosti světa lidí. Houstne podzimní mlha a po okolních lesích, na horských planinách a v povrchových dolech se začínají objevovat žoldnéři z dob třicetileté války. Rozjíždí se divoká přízračná jízda, nabitá dobrodružnými zážitky a okouzleným erotickým jiskřením. Jízda směřující za mlžný závoj uhrančivé krušnohorské krajiny…

Stylem vyprávění a osobami hlavních postav tenhle román navazuje na povídky z mých předešlých knížek, ale chronologicky je vlastně předchází, takže čtenář, který si aspoň trochu oblíbil historky a krkolomné akce Wyrňáka, Kyborga a spol., tu bude mít možnost se mimo jiné dočíst i něco o tom, jak se tahle partička poskládávala dohromady.

Román vyjde v nakladatelství Beletris v Praze, v pevné vazbě, v nákladu 1 000 výtisků a stát by měl cca 240 Kč. Autorem fotky na obálce je Jiří „Carmen“ Lipka.


Mirek Valina

 Více zde: https://www.valina.cz/

 

Více zde: https://www.valina.cz/